Už dost té štvanice.

21. ledna 2018 v 23:05 | Ing. Roman Mrázik
Už dost té štvanice: Nestačím se divit, kam se to naše společnost za těch 29 let po "estébáckem puči" v devětaosumdesátém dostala. Spousta lidí, stejně jako já, nemá čas a ani se třeba nechce věnovat politice a politickým hrátkám, ale pustím si televizi - probíhá brutální masáž Zemana a Babiše, otevřu noviny - stejná masáž, otevřu internet - jako přes kopírák, ještě že nemám zřízený přístup na facebook, či na jiné sociální sítě. A ten počet politických komentátorů, publicistů a politologů, co se najednou vyrojil ve mě vyvolává silný pocit, že tato zěmě zaměstnává jenom je, a že v této republice "makají" už jenom oni. Protože se před tím vším nedá uniknout a navíc všechna ta brutální masáž na mě působí tak nějak "jasně jednostranně", stále hledám důvody toho podivného fenoménu, jak je možné, že pánové Zeman a Babiš volby vyhrávají a jejich preference naopak stoupají, navzdory neutuchajícímu a rostoucímu tlaku těchto médií, které stále více straní všem těm ostatním a pana Zemana a Babiše dehonestují expresivními formami např. že jeden je opilec, druhý zloděj a oba dva že jsou podvodníci a lháři a že všichni správní občané mají jasno, že je nikdo nemůže a nebude volit a že ti ostatní občané, co je volí, nebo budou volit, nejsou nic jiného než hloupé, nevzdělané individua a kdovíco ještě. To musí být ohromně frustrující pro všechnu tu snahu a hlavně pro všechnu tu suitu politologů, publicistů, komentátorů a i politiků ostatních stran (moc si nenamlouvejme, že jsou to výhradně jejich názory, ale převážně názory jejich chlebodárců, no znáte to o těch třiceti stříbrných), sledovat tu neposlušnou matematiku, že čím větší tlak je vyvíjen, tím menší efekt to má v tomto případě na konečný výsledek voleb a preferencí, ale hlavně je úsměvné sledovat, jak tito dva dehonestovaní protagonisté se ani nemusí nijak namáhat. Stačí, když ponechají za sebe pracovat tuto suitu, která jim bezděčně dělá tu nejlepší kampaň, jaká se jim mohla dostat.
Je nabíledni otázka, kterou si ta suita zřejmě klade, proč to ti hloupí, nevzdělaní, obyčejní občané-voliči stále nechtějí pochopit? Nebude to tím, že ti hloupí, nevzdělaní, obyčejní občané zřejmě vědí to, co nevědí, přesněji nechtějí vědět, tito tzv. hlasatelé své pravdy a své demokracie. Např. že skutečná demokracie je uznání rozhodnutí většiny, nikoliv menšiny. Dále je úsměvné (ono je to sice k pláči, ale to platí v kontextu čecháčkovského politikaření napříč politickým spektrem) mentorovat naše obyčejné občany, že naše země je přeci právní stát, v níž vládne vymožitelnost práva, jinak že by tito politici v takové zemi nemohli žít. Pan Babiš vyřknul bohužel jenom tu smutnou pravdu, kterou všichni ti tzv. obyčejní, hloupí občané zřejmě už dávno vědí a na rozdíl od těch "právněústých" politiků si nemohou dovolit, díky svým mrzkým platům, život někde jinde.
Druhá pravda, kterou vyslovil pan Klaus jun. (mimochodem jeden z mála, jehož články se dají číst a názory poslouchat, poněvadž nejsou tak úzce jednostranně směrované), když nám veřejně sdělil, že většina eurodotací je zlodějina. Naše "demokraticky vyvážená" média a politici tento výrok, oproti výroku pana Babiše, odsouhlasila svým mlčením, ale přesto mediálně a politicky řeší pouze eurodotace pana Babiše. No i tomu nejhloupějšímu a obyčejnému občanovi musí z toho všeho být jasné, o jak velkou politickou kauzu pana Babiše se jedná a hlavně o co v této politické kauze skutečně jde.
Jsem rád, že se semotam najde někdo, kdo se postaví té brutální masivní jednostranné mediální masáži byť s vědomím, že tím na sebe tu mediální smečku poštve se stejnou neutuchající "demokratickou" brutalitou.
 


Komentáře

1 Roman Mrázik | 27. ledna 2018 v 12:51 | Reagovat

Někde jsem četl zajímavou myšlenku, kterou bych trochu upravil, že když bohatý okrádá toho chudého, tak se tomu říká byznys, ale když se ten chudý brání, pak je to násilí a rozdělování společnosti.

2 František Tichý | 10. února 2018 v 4:20 | Reagovat

Asi máš kus pravdy, ale podle mého názoru ,to co uvádíš není jediný důvod proč jsme si zvolili presidentem ing.Zemana.
Neexistuje žádný seriozní průzkum toho jak lidé volili a proč. Jeden náš spoluobčan na předmětnou volbu mně sdělil "a přece jsme vyhráli".
Problém je v tom, že v ČR jsou volby anonimní a tím nenese volič za svou volbu a zvolené kandidáty žádnou odpovědnost.

3 Roman Mrázik | 12. února 2018 v 10:02 | Reagovat

Jsem přesvědčen, že panu Drahošovi prohrály volby média. Všichni zažíváme za poslední roky tu nebývalou brutální jednostrannou a nevyváženou mediální kampaň (nejdřív proti panu Babišovi, teď proti panu Zemanovi). Tato brutální mediální kampaň zvedla ze židle nemalé procento nevoličů (to procento, které panu Drahošovi chybělo). Ani já nechodím na prezidentské, senátorské a semotam i parlamentní volby, protože nechci volit žádné zlo, ani to menší. Pokud bych šel volit, musel bych hodit do urny prázdné volební obálky, ale protože zasvěcení vědí, jak to chodí ve volebnich komisích, zřejmě by se do mé obálky dostal nějaký volební lístek, se kterým sympatizuje ten, či onen sčítací komisař(i). Stejně, jak všichni zainteresovaní vědí, jak snadno se dá trestním oznámením a vedením žaloby na vykonstruované porušení zákona zlikvidovat politickou a někdy i osobní budoucnost kohokoliv. Stejně tak všichni zainteresovaní vědí, že dotace z valné části neslouží svým účelům a nezíská je kdokoliv, kdo si podá žádost, byť by byla žádost a projekt nejlepší ze věech. Ve své podstatě je to "porcování medvěda" jinak. Všichni to vědí, ale vždy se najde někdo, kdo bude tvrdit, že něco takového není v právním a demokratickém státě možné. Před těmi, co toto tvrdí, se mějte velmi na pozoru.

Mě to nadzvedlo natolik (v mém blízkém okolí jsem nebyl sám), že navzdory mému nechutenství jít k volbám jsem se druhého kola prezidentských voleb zúčastnil a na protest proti brutální nevyvážené mediální kampani volil pana Zemana. Byť nejsem příznivcem nebo odpůrcem ani jednoho z kandidátů, jsem pouze toho názoru, že je v konečném důsledku jedno, kdo bude prezidentem. A učinil jsem tak zcela z prostého důvodu - žádná média, politologové, komentátoři, publicisté, politici a mediální podporovatelé nám nemají co kázat a určovat, kdo je nebo není vhodným kandidátem a koho mají nebo nemají voliči volit. Jaký smysl mají tajné volby, když někteří politici a tzv. celebrity před volbami zveřejňují, koho budou volit? Copak každý z těch miliónů voličů má stejnou možnost takto ovlivňovat voliče v médiích před volbami? Nemá.
Taková propaganda přísluší pouze kandidátům a výsostně rozhodovací právo koho volit mají pouze voliči v tajné volbě.

Jsem rád, že tato významná část nevoličů i v budoucnu vždy zasáhne, navzdory takovým brutálním mediálním tlakům, a bude volit zásadně jinak, mež jak si přejí tato média (potažmo jejich chlebodárci). Jedině tak lze udržet skutečnou demokracii v zemi a ne takovou demokracii, jakou si ji přejí média.

4 Ing. Božena Kratochvílová | 12. února 2018 v 12:21 | Reagovat

Dobrý den, pane inženýre, nemohu nereagovat na Váš "zasvěcený" názor, že víte, jak to chodí ve volebních komisích a do Vaší prázdné obálky by se dostal nějaký volební lístek, se kterým sympatizují sčítací komisaři. Já jsem se dívala zpětně do složení volebních komisí od roku 2006, nikdy jste se jako člen komise neúčastnil, proto nechápu, jak toto můžete tvrdit. Já jsem byla ve volebních komisích v Hruškách několikrát a můžu říci, že prázdná obálka znamenala vždy neplatný hlas, ať to byly jakékoliv volby. Je to z Vaší strany trošku nefér vůči těm lidem, kteří do komisí chodí dobrovolně, tráví tam víkendy a odvádí svou práci zodpovědně. Pro "vosy", které se slétnou na můj příspěvek - není to tak, že "potrefená husa se ozve", je to osobní zkušenost, kdy jsem ve volebních komisích zasedala ať už jako člen nebo zapisovatelka. Ostatně, blíží se komunální volby, zájemci o členství v komisích se mohou přihlásit na obecním úřadě.

5 Roman Mrázik | 12. února 2018 v 13:51 | Reagovat

[4]:
Máte pavdu, nebyl jsem a pravděpodobně asi ani nebudu. Mám ale podobné informace z minulosti od jiných. Pokud vy jste ochotna dát za každého ruku do ohně, pak je jenom dobře, že v Hruškách nejsou takoví zasvěcení. Nicméně při vší úctě k možné většině dobrých lidí v těchto komisích, mě to nedonutí chodit k těmto volbám a házet prázdné obálky.

6 František Tichý | 7. března 2018 v 11:32 | Reagovat

Jak už bylo napsáno,komunální volby se blíží, chci upozornit že tyto se řídí Zákonem o volbách do obecních zastupitel stev 491/2001 Sb a §34 Způsob hlasování odst.3 a zejména 4 stanovují jak se hlasy počítají.Když si to přečtete, není to úplně jednoduché a možný omyl se podle mně nemusí úpně vyloučit.Ale domnívám se, že se tím výsledek voleb příleš neskreslí, jde spíš o to, že to nemusí každý úplně pochopit a ze zveřejněných výsledků voleb není možné zjistit kolik voličů, kterého kandidáta volilo.

7 Roman Mrázik | 20. března 2018 v 9:36 | Reagovat

[1]:
Podle toho, jakým způsobem a sněrem se nadále vyvíjí stále pokračující brutální nevyváženost médií a jejich komentátorů (ČT nevyjímaje), je nadmíru nutné původní myšlenku ještě doplnít a upřesnit.

"Když bohatý okrádá toho chudého, tak se tomu říká byznys a demokracie, ale když se ten chudý brání, pak je to násilí, fašismus nebo-li náckovství, populismus a rozdělování společnosti."

8 aaa | 20. března 2018 v 9:41 | Reagovat

šmejdi a pakáž je to.

9 Roman Mrázik | 26. března 2018 v 8:18 | Reagovat

[7]:
Jak jsem se dočetl v demokraticky nestranných a vyvážených medíí, je třeba původní myšlenku ještě doplnit. Třeba se dočkáme ještě dalších.

"Když bohatý okrádá toho chudého, tak se tomu říká byznys a demokracie, ale když se ten chudý brání, pak je to násilí, fašismus nebo-li náckovství, rudý komunismus, populismus a rozdělování společnosti."

10 Roman Mrázik | 6. dubna 2018 v 7:56 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama