Leden 2018

Už dost té štvanice.

21. ledna 2018 v 23:05 | Ing. Roman Mrázik
Už dost té štvanice: Nestačím se divit, kam se to naše společnost za těch 29 let po "estébáckem puči" v devětaosumdesátém dostala. Spousta lidí, stejně jako já, nemá čas a ani se třeba nechce věnovat politice a politickým hrátkám, ale pustím si televizi - probíhá brutální masáž Zemana a Babiše, otevřu noviny - stejná masáž, otevřu internet - jako přes kopírák, ještě že nemám zřízený přístup na facebook, či na jiné sociální sítě. A ten počet politických komentátorů, publicistů a politologů, co se najednou vyrojil ve mě vyvolává silný pocit, že tato zěmě zaměstnává jenom je, a že v této republice "makají" už jenom oni. Protože se před tím vším nedá uniknout a navíc všechna ta brutální masáž na mě působí tak nějak "jasně jednostranně", stále hledám důvody toho podivného fenoménu, jak je možné, že pánové Zeman a Babiš volby vyhrávají a jejich preference naopak stoupají, navzdory neutuchajícímu a rostoucímu tlaku těchto médií, které stále více straní všem těm ostatním a pana Zemana a Babiše dehonestují expresivními formami např. že jeden je opilec, druhý zloděj a oba dva že jsou podvodníci a lháři a že všichni správní občané mají jasno, že je nikdo nemůže a nebude volit a že ti ostatní občané, co je volí, nebo budou volit, nejsou nic jiného než hloupé, nevzdělané individua a kdovíco ještě. To musí být ohromně frustrující pro všechnu tu snahu a hlavně pro všechnu tu suitu politologů, publicistů, komentátorů a i politiků ostatních stran (moc si nenamlouvejme, že jsou to výhradně jejich názory, ale převážně názory jejich chlebodárců, no znáte to o těch třiceti stříbrných), sledovat tu neposlušnou matematiku, že čím větší tlak je vyvíjen, tím menší efekt to má v tomto případě na konečný výsledek voleb a preferencí, ale hlavně je úsměvné sledovat, jak tito dva dehonestovaní protagonisté se ani nemusí nijak namáhat. Stačí, když ponechají za sebe pracovat tuto suitu, která jim bezděčně dělá tu nejlepší kampaň, jaká se jim mohla dostat.
Je nabíledni otázka, kterou si ta suita zřejmě klade, proč to ti hloupí, nevzdělaní, obyčejní občané-voliči stále nechtějí pochopit? Nebude to tím, že ti hloupí, nevzdělaní, obyčejní občané zřejmě vědí to, co nevědí, přesněji nechtějí vědět, tito tzv. hlasatelé své pravdy a své demokracie. Např. že skutečná demokracie je uznání rozhodnutí většiny, nikoliv menšiny. Dále je úsměvné (ono je to sice k pláči, ale to platí v kontextu čecháčkovského politikaření napříč politickým spektrem) mentorovat naše obyčejné občany, že naše země je přeci právní stát, v níž vládne vymožitelnost práva, jinak že by tito politici v takové zemi nemohli žít. Pan Babiš vyřknul bohužel jenom tu smutnou pravdu, kterou všichni ti tzv. obyčejní, hloupí občané zřejmě už dávno vědí a na rozdíl od těch "právněústých" politiků si nemohou dovolit, díky svým mrzkým platům, život někde jinde.
Druhá pravda, kterou vyslovil pan Klaus jun. (mimochodem jeden z mála, jehož články se dají číst a názory poslouchat, poněvadž nejsou tak úzce jednostranně směrované), když nám veřejně sdělil, že většina eurodotací je zlodějina. Naše "demokraticky vyvážená" média a politici tento výrok, oproti výroku pana Babiše, odsouhlasila svým mlčením, ale přesto mediálně a politicky řeší pouze eurodotace pana Babiše. No i tomu nejhloupějšímu a obyčejnému občanovi musí z toho všeho být jasné, o jak velkou politickou kauzu pana Babiše se jedná a hlavně o co v této politické kauze skutečně jde.
Jsem rád, že se semotam najde někdo, kdo se postaví té brutální masivní jednostranné mediální masáži byť s vědomím, že tím na sebe tu mediální smečku poštve se stejnou neutuchající "demokratickou" brutalitou.

Zákon o vodovodech a kanalizacích.

16. ledna 2018 v 17:51 | Ing. Roman Mrázik
Zákon o vodovodech a kanalizacích: Nevím, jak je to přesně definováno v tomto zákonu, protože nějak nerozumím níže uvedenému, údajně zákonnému, postupu.
Na novém RD jsme zbudovali zapuštěný bazén (o obsahu cca 20 m3). Před jeho napuštěním jsme zvažovali, zda ho napustíme z veřejného obecního vodovodu, nebo z cisterny, poněvadž voda z tohoto typu bazénu se na zimu nesmí vypouštět. Bylo nám doporučeno, že je to jedno jakou si zvolíme metodu, protože si můžeme zažádat o snížení stočného u provozovatele kanalizací, což konkrétně činí necelých 800,- Kč. Protože nám to přišlo i vcelku logické, proč bychom v tomto případě měli platit za službu, kterou nevyužijeme, tak jsme tak i učinili a po napuštění bazénu z obecního vovododu si zažádali o snížení stočného.
Vcelku nás překvapila následující odpověď správce kanalizací, cituji:

Problematiku úhrady za stočné související s napouštěním a vypouštěním rodinných bazénů jsme řešili s našim právním zástupcem.
Dle jeho sdělení již zákon o vodovodech a kanlizacích stanoví, že vodu dodanou vodovodem z části spotřebovanou bez vypuštění do kanalizace lze odečíst při prokazatelně větší spotřebě než 30 m3 za rok.
Prokazatelně se myslí, umístěním měřícího zařízení u bazénu, popř. odborným výpočtem podle technických propočtů předložených odběratelem.
Spotřebu do 30 m3 odečíst nelze a bude tak postupováno u všech odběratelů.

Překvapilo nás hlavně to minimální množství (objem bazému lze snadno doložit), protože je vcelku jedno, jestli je to 1 nebo 30 m3, dle smlouvy jsme povinni uhradit poplatek za službu, tedy stočné do připojené kanalizace, ale my jsme cca 20 m3 vody do kanalizace nepustili, tedy jsme tuto službu nečerpali, nevyužili, potažmo jsme tuto službu neobdrželi. To je jako by nám někdo účtoval neodebranou el. energii, neodebraný plyn nebo neodebranou vodu.
Jestli to tak v zákoně opravdu je, měla by se otevřít diskuze, kdo a proč to tam takto dal, protože pokud bychom podali stížnost, že nám někdo účtuje službu, byť podle nějakého zákona, kterou jsme neodebrali, pak by nám jakýkoliv soud, obzvláště ten, který se zabývá ústavními právy z logiky věci musel dát za pravdu, neboť nás správce kanalizace, potažmo zákon, defakto donutil poskytnout tomuto správci neoprávněnou konkurenční výhodu v podobě daru ve výši cca 800,- Kč.


Co nás čeká v roce 2018

3. ledna 2018 v 14:29 | Ing. Roman Mrázik
Co nás čeká v roce 2018: Přeji všem občanům, zejména občanům naší obce Hrušky pohodu, klid a to nejdůležitější, co si zatím nemůže koupit ani ten nejbohatší člověk této planety a tím je zdraví a pak přeji jen samé úspěchy v nastávajícím roce 2018 a dalších letech. Nechť je rok 2018 pro Vás, po všech stránkách, lepší než ten starý.

Tento rok bude opět, jak je v naší zemi poslední dobou zvykem, rokem volebním. První volby budou prezidentské. Nejsem zastáncem, ani pochlebovačem stávajícího prezidenta, ani žádného z té plejády prezidentských kandidátů, jenom je mi vcelku úsměvné, jak komerční média a jejich komerční komentátoři, byť o sobě tvrdí, že jsou nestranní a nezávislí, dosud zcela závisle a jednostranně dehonestují stávajícího prezidenta v domnění, že tím národu vnutí své názory a "zaručeně nestranné" pohledy na jeho osobu, na jeho dosavadní čnnost a tím odradí jeho potenciální voliče. Ještě úsměvnější je, že tuto masáž činí pod zástěrkou ohrožení demokracie v naší zemi, do které neustále zaobalují svůj, zcela zjevný komerční cíl, nebo cíl svého chlebodárce. Přitom tito pisálkové tzv. spasitelé demokracie nejsou ničím jiným, než skutečným ohrožením demokracie, poněvadž nejsou schopni a ochotni akceptovat a smířit se tím, že má většina jiný názor, než oni a proto převážně píší o této většině jako o hlupácích, kteří jsou slepí, poněvadž to ohrožení nevidí. Přitom dobře vědí, že demokracie je vždy o akceptaci názoru většiny, nikoliv o názoru jejich menšiny. Posléze zjišťují, logicky, že výsledkem této masáže a antikampaně jsou vzrůstající preference Miloše Zemana, což nejsou schopni pochopit, tak začínají volit stejný přístup k ostatním kandidátům. Jenom aby nebyli zklamaní, když jim ty korouhvičky voliči nesežerou.

Druhé volby, které nás čekají, budou volby komunální. Kdo, co, jak, s kým, na tyto otázky je zatím ještě brzy, ale doufám, že si naši občané zvolí jenom ty nejlepší.