O Hrušecké obci

1. října 2017 v 19:50 | František Tichý
Vyzývám Vás, všechny své spoluobčany, abychom využili této příležitosti a zahájili seriozní a nanejvýš potřebnou diskusi o řešení všech problémů života a rozvoje našeho společenství.
A že v Hruškách těch neřešených problémů máme docela dost.
Je přece povinností každého z nás, přispívat k rozvoji obce, každý jsme její součástí a zde můžeme prezentovat svůj názor.
Každý starší osumnácti let se může také vyjádřit ve volbách, koho chce, aby jej zastupoval ve vedení obce, ale tím na sebe bere i povinnost a nejméně těm, kterým i můj hlas pomohl do obecního zastupitelstva, také v jejich práci pomáhat. Bohužel naprostá anonymita českých voleb z nás nečiní veřejně odpovědnými za svoji volbu.
Takže se dá říci, že za problémy, které se nám nelíbí, si můžeme sami.
Jen stálé obviňování někoho, kdo tzv. problém zavinil, nic nevyřeší i proto, že jsme to třeba i my sami.
Sám také nikdo nic moc nemůže učinit, pokud se jeho snaha nesetká s podporou většiny.
Často říkáme, já nemám čas, mám svých problémů dost - času máme všichni stejně a tím, že na nedostatek alespoň normálně neupozorníme, stáváme se viní my všichni.
To přece je to známé biblické "Kdo jsi bez viny…". Tím, že napíšu něco anonymního, je sice věcí každého a možná lepší než neupozornit na problém, ale tím se své vině nevyhnu.
I proto zde zveřejňuji tuto výzvu, i když osobní řešení sporu mezi jeho stranami je nejlepší.
Ano jedním z mých proč, se týká i mě osobně. Ještě téměř 11 let po ukončení mého starostování probíhá soudní řízení proti mně, které podal starosta obce, beze snahy o jakoukoliv dohodu a dohodnout se nám nepodařilo až dosud.
Vůbec to však, i díky zkušenostem ze svého starostování a odpovědnosti, kterou za obec stále cítím, není hlavní důvod mé snahy o vyvolání veřejné diskuse. Problémů v obci máme celou řadu a o většině ani, asi stejně jako většina z nás, nic nevím. V současnosti třeba Změna územního plánu a jiné. Jejich neřešením se problémy jen prohlubují a zhoršuje to i naše osobní vztahy a společenskou atmosféru celé naší komunity.
Zúčastnil jsem se také posledních dvou zasedání zastupitelstva a projednávání uvedené změny ÚP a názory některých zastupitelů, se kterými jsem se setkal, mně připomínají padesátá léta minulého století. Zastupitelé, už podle toho slova, přece mají zastupovat naše zájmy a ne si pouze presentovat a prosazovat své osobní názory. Mají přece obec vést a ne ovládat. Umění ve vedení je obrovsky složité a ne každému je dáno to ovládat. Těch zkušených ve vedení různých spolků nebo i pracovních kolektivů není mezi námi příliš.
Obec nelze řídit jako firmu - majitel firmy může třeba nevhodného zaměstnance z pracovního poměru propustit, ale starosta nemůže občana z obce vystěhovat.
Důrazně však upozorňuji, že zveřejňováním osobních útoků, nebo dokonce smyšlených pomluv se nic nevyřeší. Svědčí to jen, že ani po 27 letech svobody neumíme hledat cesty rozvoje našeho společenství ku prospěchu nás všech, určitě v tomto směru nepatříme k těm lepším obcím.
Vzájemné napadání jen prohlubují nevraživost a nic neřeší, naopak dobré nápady může přinést každý, především občané Hrušek.
Nežijeme v žádné uzavřené společnosti, i nám hrozí současné problémy nejen našeho státu, ale i konflikty světového společenství a proti tomu se těžko hledají řešení, o to je důležitější pracovat společně na utváření našeho společenství k potřebě nás i třeba naší bezpečnosti.
Vzájemná pomoc a spolupráce je cesta demokracie a ne nesmyslný boj o osobní výhody na úkor jiných a šíření stálých pomluv.
 


Komentáře

1 Občan | 2. října 2017 v 10:02 | Reagovat

Je to plné pravopisných hrubek. Ostuda. Nic neříkající a zmatené, jedna myšlenka přeskakuje druhou, takže ve finále čtenář absolutně netuší, co tím chce pisatel říci. Radím.. nechte si to příště od někoho přepsat a nevystavujte se zbytečně posměchu.

2 Roman Mrázik | 2. října 2017 v 19:59 | Reagovat

[1]:
Když někdo nedokáže věcně argumentovat, tak se opře do pravopisu, aby tím odvedl pozornost od daného tématu.
Jinak pokud někdo bazíruje na pravidlech pravopisu, tak si může založit blog o tom, kdo píše nejspisovněji a triumfovat se mezi sebou nejbezchybnějším textem.

3 Roman Mrázik | 2. října 2017 v 20:03 | Reagovat

Pokud má někdo zájem otevřít další téma (vlákno) na téma, týkající se naší obce a komunálních voleb, pošlete mi text a já ho sem vložím k volné diskuzi.

4 František Tichý | E-mail | 3. října 2017 v 6:51 | Reagovat

[1]:Ano, přesně o toto mně jde v první řadě.Jak spolu neumíme komunikovat a natož se na něčem shodnout. Neřešíme problémy, nerozvíjíme naše společenství, jen vyvoláváme vzájemnou nevraživost. V tomto směru jsme na tom nejhůře i z historického pohledu. Naši předkové  spolu jen mluvili osobně, to je nejlepší, ale dnes je to problém, protože se málo setkáváme, máme však k dispozici nové způsoby komunikace a ty buď nevyužíváme a nebo zneužíváme.

5 František Tichý | 12. října 2017 v 7:42 | Reagovat

Podobnost čistě náhodná - v Hrušeckém okénku č.89 jsou také anonymní články, zvláště ten o zásadní informaci ke změně územního plánu.

6 František Tichý | E-mail | 16. října 2017 v 8:11 | Reagovat

Něco o kandidátech parlamentních voleb 2017
www.irozhlas.cz/volby-volebni-vizitky

7 František Tichý | E-mail | 17. října 2017 v 5:55 | Reagovat

Před několika dny jsme obdrželi do schránek zpravodaj naší obce Hrušecké okénko. Základní povinností vedení obce je informovat o své činnossti občany obce, k čemuž slouží i tento zpravodaj.
Občané mají také zjistit na stránkách MVCr
s odkazem "Práva občanů obce", řadu informací nejen ke svým možnostem zapojení do činnosti obce a také jak se domáhat svých práv.

8 František Tichý | E-mail | 23. října 2017 v 6:30 | Reagovat

Parlamentní volby v Hruškách:1.Ano-230 hlasů, 2.KSČM 103, 3. Okamura 101, 4. KDU 95, 5. ČSSD 52, 6. Piráti 46, 7. ODS 44, 8. STAN 32
V našem regionu máme i nadále v parlamentu dva zástupce-znovu MUDr.M.Janulíka z Valtic(rodák z Kostic) a nově Ing.J.Krutákovou z M.N.Vsi.
více zjistíte na Volby statistický úřad

9 František Tichý | E-mail | 23. října 2017 v 6:39 | Reagovat

Volby do Parlamentu 2017 v Hruškách:
účast 60,83%, o dvě procenta více než v roce 2013.
1.ANO 230 hlasů, 2.KSČM 103, 3.Okamura 101, 4.KDÚ 95, 5.ČSSD 52, 6.Piráti 46, 7.ODS 44, 8.STAN 32
Z našeho regionu byli do parlamentu zvoleni znovu dva zástupci-opětovně MUDr. M.Janulík z Valtic(rodák z Kostic) a nově Ing.J.Krutáková z M.N.Vsi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama